Охолодження для ЦП, як обраты?

Охолодження для ЦП, як обраты?

Як обрати охолодження для процесора?

При підборі компонентів для нового комп’ютера, вибору охолодження для процесора часто приділяється мало уваги.
Витративши виділений бюджет на основні складові-процесор, графічну карту, пам’ять і материнську плату, охолоджування для процесора вибирають за залишковим принципом. Це часто є помилковим підходом, який може призвести до різних проблем.
Давайте поглянемо на основні моменти, які повинні бути розглянуті при виборі системи охолодження процесора.

Якщо ви купуєте бюджетний або середньо-бюджетний процесор з невеликим TDP значенням (TDP є скороченням від (Thermal Design Power) яке, як правило, перекладається як «тепловий пакет». Загалом, TDP означає максимальну кількість тепла в ватах, випромінюваних процесором при роботі. ), то тут підійде простий кулер, схожий на боксовий варіант. Найчастіше це призматичний або циліндричний алюмінієвий радіатор з вентилятором 80 або 90 мм. У більш потужній моделі, мідне ядро або повністю мідна основа з однією або двома тепловими трубками.

Охолодження для ЦП, як обраты?

Більш ефективним для охолодження центрального процесора є кулер з так званою «вежевою» конструкцєю.
Із основи, що притискається до теплорозподільної поверхні процесора, виходять теплові трубки. На них нанизуються ребра, суттєво збільшуючи площу поверхні теплообміну. Сама вежа обдувається вентилятором.
«Вежеві» моделі можуть бути невеликими і доступними, а також є флагманські моделі великого розміру з декількома вентиляторами. Ефективність останніх буде достатньо, щоб охолодити будь-які процесори з високими TDP, включаючи розігнані.

Охолодження для ЦП, як обраты?

Для компактних корпусів існують спеціальні моделі ефективних кулерів для топ-дизайну. Така конструкція схожа на вежі вище, але вся система трубок, радіаторів і вентиляторів розташована горизонтально. Цей кулер займає мало місця у висоту, вентилятор додатково обдуває навколосокетний простір.

Розміри радіаторів можуть бути 120, 240, 360, 480. Чим більший його розмір, тим ефективніше охолодження, але тим більше простір під ним потрібно в корпусі, а вибір буде залежати від конкретної потреби.

Джерело