Який блок живлення для ПК обрати?

Який блок живлення для ПК обрати?

Для того, щоб комп’ютерна система працювала стабільно, необхідно правильно вибрати блок живлення для ПК, який зможе забезпечити необхідну напругу для кожного компоненту комп’ютера, навіть при значних пікових навантаженнях.

Розглянемо основні характеристики, які слід врахувати при виборі оптимальної моделі силового приладу.

Щоб визначити потужність, необхідну для поточної конфігурації комп’ютера, необхідно скласти енергоспоживання всіх встановлених компонентів та зробити певний запас у разі модернізації обладнання.

Оскільки збір даних займає багато часу, ви можете використовувати готовий онлайновий калькулятор потужності, в якому всі ці параметри вже враховані. Рекомендуємо збільшити отримане значення на 1.5-2 рази, оскільки дуже часто блоки живлення не відповідають заявленим характеристикам, а робота на піку потужності викликає часті збої системи і скорочує термін служби силового приладу.

Як правило, 300-400 Вт потужності достатньо для офісних комп’ютерів, але для домашніх ігрових машин потужність силового приладу повинна бути не менше 500-700 Вт, а якщо планується обладнати комп’ютер високопродуктивною графічною картою, то необхідна потужність може перевищувати позначку 800-900 Вт.

Напевно ви вже визначилися з типом системного блоку майбутнього комп’ютера (АТС, SFX, TFX або EPS). При виборі силового блоку, також необхідно враховувати її сумісність форм-фактору. Цей показник обов’язково вказується серед характеристик електроживлення.

Сучасні моделі живлення можуть мати один з двох варіантів підключення:
▪️ Модульні (можливість підключення до джерела живлення тільки для встановлених компонентів);
▪️Стандарт (поставляється в комплекті з незнімним набором найбільш часто використовуваних роз’ємів).

Перший тип використовується в більш дорогих моделях і дозволяє позбавитися від товстих джгутів зайвих проводів в системному блоці. Крім того, ці моделі універсальні-вони підійдуть для будь-якої конфігурації встановлених пристроїв.
Блоки живлення з стандартним типом проводів мають меншу вартість, але при виборі електроживлення, слід ретельно продумати специфікацію існуючих роз’ємів. Таким чином, материнські плати можуть підключатися як 24-контактний і 20 контактних кабелів (серверів і старих моделей), і роз’єм процесора може мати 4 або 8 контактів. Тим не менш, є також більш універсальні варіанти для живлення пристроїв з «20+4» роз’єми для материнської плати і «4+4» для живлення процесора.
Також необхідно вказати наявність роз’ємів для додаткового електропостачання графічної карти (при використанні високопродуктивних моделей).

В описі блоків живлення часто зустрічається параметр PFC – це тип автоматичної корекції потужності. Використовуючи цю технологію, енергія перетворюється максимально ефективно. Сьогодні два варіанти реалізації цієї функціональності актуальні: активна корекція (APFC) і пасивна система (PPFS). Остання використовується в найбільш бюджетних варіантах і має низьку здатність вирівнювання імпульсу напруги.
Активна система запускається як додаткова плата і фактично є іншим пристроєм живлення.
Забезпечує ефективну стабілізацію вхідної напруги і має високу стійкість до короткочасних змін зовнішньої напруги живлення. Обидва варіанти зменшують кількість перешкод у електромережі.
У дорогих потужних моделях, стабілізація внутрішньої напруги ділиться уздовж кожної лінії електропередач, а решта джерела живлення використовує загальну стабілізацію.

Найчастіше сучасні силові модулі для комп’ютерів використовують активне охолодження (за допомогою вентиляторів) та пасивне, в яких тепло відводиться за рахунок радіаторів з високою площею теплообміну і використанням високотемпературно-стійкої елементної бази. Останній відрізняє безшумна робота і мінімальна кількість пилу, влаштоване на її поверхні, але вартість таких моделей вище.
Силові агрегати активного охолодження використовують вентилятори різного діаметру (80, 120 і 140 мм). У той же час, чим більше діаметр, тим краще вони прохолодно і створюють менше шуму.

Вивчивши необхідну мінімальну теорію, можна приступати до вибору силового агрегату для вашого комп’ютера.

Це найпростіший спосіб зробити наступний простий алгоритм:
▪️визначити форм-фактор корпусу і комплектуючих, які будуть встановлені;
▪️розрахувати необхідний потужність з урахуванням запасу на модернізацію та встановлення додаткових компонентів;
▪️вибрати тип з’єднання електроживлення, який забезпечить всі необхідні електричні з’єднання з материнською платою, жорсткими дисками, графічними картами та іншими компонентами;
▪️вибрати тип стабілізації та енергоефективність;
▪️переконайтеся, що ваші налаштування шуму відповідають вашим очікуванням.

Джерело